Hulp nodig?
Telefoon: 06 580 155 11
E-mail: info@doejemee.nu

Hoofdcontent

Eerste Hulp bij Bewegend Leren

Bewegen is erg belangrijk voor de ontwikkeling van een kind. Daarbij doen kinderen niets liever dan spelen of lekker actief bezig zijn. Bewegen is goed voor het lichaam en de conditie, maar ook voor de ontwikkeling van de hersenen. Het draagt bij aan een goede concentratie, gezond gewicht en plezier. Bewegend leren is het combineren van cognitieve vakken met bewegingsonderwijs. En dit heeft een positief effect op de cognitieve ontwikkeling, de lichamelijke gezondheid en een beter zelfbeeld. Bovendien versterkt het bewegen het zelfvertrouwen van kinderen.

 

In samenwerking met bassischool De Bonckert in Boxmeer hebben we een verrijdbare beweegkast (EHBL-kast) ontworpen met verschillende spelmaterialen. EHBL staat voor Eerste Hulp bij Bewegend Leren. De kast bevat verschillende materialen om de lessen leuker, actiever en uitdagender te maken. Het whiteboard kan gebruikt worden om instructie te geven. Bewegen en cognitieve activiteiten worden met elkaar gecombineerd. Denk bijvoorbeeld aan balletje gooien en vragen om de hoofdstad van Noord-Holland. De vanger mag dan het juiste antwoord roepen, zodra hij/zij de bal gevangen heeft. Dit is een vorm om het automatiseren te oefenen. Je kunt bewegend leren dus op heel veel manieren toepassen.

 

De beweegkast zit vol materialen waarmee educatieve spelletjes kunnen worden uitgevoerd, waarbij de leerkrachten zelf verschillende werkvormen mogen bedenken en toepassen. Door bewegend te leren wordt de lesstof op een andere manier aangeboden, waardoor de stof beter blijft hangen bij de kinderen en ze beleven er veel plezier aan. En beweegplezier draagt bij aan een actieve en gezonde leefstijl en past binnen het concept van de ‘Gezonde School’. Directeur Willy Rothof-Jilesen is enthousiast:

 

“Bewegen en sporten kan op vele manieren. De basis ligt bij de lessen bewegingsonderwijs. Maar gedurende een schooldag zijn er nog heel veel andere manieren om leerlingen te laten bewegen. En ook na schooltijd liggen er kansen. In samenwerking met DOEJEMEE krijgen deze kansen een nieuw gezicht op onze school de Bonckert.
Samen met de vakdocent LO worden er naast de reguliere beweeglessen een breed scala van beweegactiviteiten aangeboden. Dit gebeurt door onder andere het organiseren van diverse sportclinics in samenwerking met verschillende verenigingen in de buurt van onze school. Ook gedurende de schooldag wordt er gebruik gemaakt van bewegend leren. Op deze manier maken onze kinderen kennis met een breed aanbod van activiteiten waarin bewegen en bewegend leren centraal staan. Zo leren ze, binnen hun eigen mogelijkheden, beter bewegen en met elkaar om te gaan. Hierdoor ontstaat plezier in bewegen. En beweegplezier draagt bij aan een actieve en gezonde leefstijl.”

 

Het is een uniek concept waar de kinderen enthousiast op reageren. De beweegkast kan voor verschillende doeleinden worden ingezet; binnen het bewegingsonderwijs, maar ook bij naschoolse activiteiten in samenwerking met verenigingen. De mogelijkheden zijn eindeloos!

 

Op 4 maart 2021 verscheen er een artikel over onze EHBL-kast op kliknieuws. Voor het volledige artikel klik hier. Ben je benieuwd hoe je de beweegkast kan inzitten op jouw school? Neem dan contact met ons op via info@doejemee.nu of vul het contactformulier in.